Przedszkole Miejskie w Imielinie

Nawigacja

Najbliższe imprezy

WRZESIEŃ 2018

03.09.2018 r – poniedziałekRozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

04.09.2018 r -   wtorek - Spotkanie z przedstawicielem  Policji nt. „Bezpieczny Przedszkolak”. Godz. 9.30 w budynku przedszkola, godz. 10.30 w budynku przy SP nr 2.

17.09.2018 r – poniedziałek -  Wycieczka do firmy DANONE- grupy „Kotki”, „Słoneczka”.

20.09.2018 r –  czwartek  –  „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” - zabawy, konkursy, pląsy w grupach.

27.09.2018 r  –  czwartek   – Teatr SKRZAT z Krakowa, przedstawienie teatralne pt. : „Cztery mile za piec”. Godz. 9.15
w budynku przy SP nr 2, godz. 10.15 w budynku przedszkola.

KRONIKA  WYDARZEŃ

Spotkanie  z policjantem

Dopiero zaczął się rok szkolny, a w przedszkolu już ciekawe spotkania. Jako pierwszy w tym roku przedszkolaki odwiedził przedstawiciel policji. Wrześniowe spotkania pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak” weszły już do chlubnej tradycji naszej imielińskiej placówki, jest to bowiem czas ustalania zasad i zawierania umów, a najważniejsze z nich dotyczą oczywiście bezpieczeństwa. Nie inaczej było i tym razem. Gość opowiedział dzieciom o zagrożeniach związanych z niebezpieczną zabawą i poruszaniem się po drogach. Przypomniał o konieczności zapinania pasów w samochodzie i wkładania kasku do jazdy na rowerze. Dzieci otrzymały zadanie specjalne -  przypominanie o tych obowiązkach zapracowanym dorosłym.

Rozmawiano również o zasadach obowiązujących podczas spotkania z obcymi i niebezpiecznych spotkaniach z nieznanym psem. Bezpieczną pozycję żółwia powinien znać każdy przedszkolak. Teraz pozostaje już tylko życzyć sobie bezpiecznego roku przedszkolnego.

Przedszkolaki na 20-leciu Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego

Pomimo soboty, Przedszkole Miejskie w Imielinie aktywnie „wystartowało” rozpoczynając nowy rok szkolny już 1 września. W tym dniu bowiem na placu pod Starostwem odbyło się  niezwykłe wydarzenie, jakim był Festyn 20-Lecia, zorganizowany z okazji rocznicy istnienia Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego.

Zaplanowano wiele atrakcji, a między nimi prezentacje kulturalne gmin powiatu. Wśród zaproszonych zespołów dziecięcych znalazły się 6-letnie „Słoneczka” z naszego przedszkola, przygotowane przez wychowawczynię Magdalenę Skutelę. Grupa aż dwa razy wystąpiła na deskach sceny: najpierw z prezentacją tańca „Let’s Twist Again”, a następnie w układzie tanecznym „Czaplinki”. Wesołe stroje, dostosowane do charakteru wykonywanych tańców, werwa i radosne miny małych artystów sprawiły, że najmłodsi uczestnicy prezentacji kulturalnych zebrali chyba największe brawa obserwatorów.

Po występach dzieci zostały nagrodzone upominkami przygotowanymi przez władze powiatu, które wręczała im osobiście przewodnicząca Rady Powiatu – pani Anna Kubica.

Pracowite wakacje!

Po dwóch miesiącach remontów i przygotowań oddziały przedszkolne 5 i 6 latków z  naszego przedszkola nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęły  w nowych pomieszczeniach, w budynku przy ul. Dobrej 2 i w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Wszystkie pomieszczenia zostały odmalowane, a w prawym skrzydle budynku powstał aneks kuchenny i zmywalnia naczyń. Oprócz trzech sal zajęć do dyspozycji dzieci będzie atrium i gabinety: terapii pedagogicznej i logopedyczny. Dodatkowo trzy sale zajęć dla 6- latków przygotowano w budynku Hali Sportowej, połączonej łącznikiem z budynkiem przedszkola. Sale zostały wyposażone w nowe meble i dywany. Dla dzieci przedszkolnych powstał również plac zabaw położony przy boisku szkolnym.  Życzmy naszym przedszkolakom radosnej nauki poprzez zabawę.