Przedszkole Miejskie w Imielinie

Nawigacja

WRZESIEŃ 2017 PAŹDZIERNIK 2017 LISTOPAD 2017 GRUDZIEŃ 2017 STYCZEŃ 2018 LUTY 2018 MARZEC 2018 KWIECIEŃ 2018 MAJ 2018 CZERWIEC 2018

Najbliższe imprezy

WRZESIEŃ 2017

01.09.2017 r – piątek Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

20.09.2017 r –  środa  –  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka- zabawy, konkursy, pląsy w grupach

22.09.2017 r   piątek   Agencja Artystyczna ARKADIA, przedstawienie teatralne pt. : „Przyjaźń to skarb”.

godz. 9.30 w budynku S.P. nr 1

godz. 10.30 w budynku przedszkola

27.09.2017 r  –  środa - Spotkanie z przedstawicielem  Policji nt. „Bezpieczny Przedszkolak”. Godz. 9.00 w budynku S.P. nr 1, godz. 10.00 w budynku przedszkolu.

KRONIKA  WYDARZEŃ

SPOTKANIE  Z POLICJANTEM

22 września nasze przedszkolaki odwiedził przedstawiciel policji. W trakcie spotkania pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak” gość opowiedział dzieciom o zagrożeniach związanych z niebezpiecznym poruszaniem się po drogach, rozmową z obcymi oraz niebezpieczną zabawą.

Przypomniał również przedszkolakom zasady obowiązujące podczas spotkania z nieznanym psem i uczył, jak przyjąć wtedy bezpieczną pozycję żółwia. Teraz pozostaje już tylko życzyć sobie samych bezpiecznych dni.

TEATRZYK „PRZYJAŻŃ TO SKARB”

22 września nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Agencji Artystycznej „Arkadia” z przedstawieniem teatralnym „Przyjaźń to skarb”. Aktorzy w strojach teatralnych wystąpili na tle barwnej dekoracji,  przedstawiając dzieciom historię o lisku, który nie wiedział, co to znaczy zaufanie, współpraca czy wybaczanie. Poszukiwanie skarbu pozwoliło mu znaleźć ten największy – prawdziwego przyjaciela. Występy teatru żywego aktora zawsze są dla dzieci wydarzeniem atrakcyjnym. Było tak również i tym razem. Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły akcję i chętnie brały udział w przedstawieniu, współpracując z aktorami.

OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA

20 WRZESIEŃ to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już po raz kolejny obchodzą to święto przedszkolaki z całej Polski, a wraz z nimi i my. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowane zostały zabawy, gry i quizy dla wszystkich dzieci. W zabawach młodszych dzieci jak zawsze sprawdziły się: chusta animacyjna, tunele, czarodziejskie pudło i baloniki. Dzień wesołych zabaw był też okazją do sprawdzenia, czy każdy przedszkolak zna już swoje przedszkole i potrafi rozpoznać wszystkie pomieszczenia. Czy wie, co w przedszkolu wolno, a czego robić nie należy oraz czy zna swoje prawa. Były też zagadki sprawdzające, czy przedszkolaki znają swoje zabawki i wiedzą, jak należy się nimi bawić. Warto być przedszkolakiem :)